Rok szkolny 2014/2015

Dziewczynki z grupy III i IV, z okazji Dnia Chłopaka zaprosiły swoich kolegów do kina Moskwa na film pt.: "Wakacje Mikołajka". Wyjście do kina było również okazją do zwiedzenia jego zaplecza. Dzieci odwiedziły m.in. kabinę projekcyjną gdzie dowiedziały się, jak to się dzieje, że na wielkim ekranie pojawia się obraz.

Również w Przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkim naszym małym chłopcom życzy samych sukcesów, dużo radości i miłości.

Dzieci z grupy V świetnie się bawiły w bawialni " Julia" z okazji Dnia Chłopaka.

Przedszkolaki zwiedziły dyspozytornię, warsztat mechaniczny, myjnię oraz magazyn z częściami zamiennymi. Po zwiedzaniu spotkały się z funkcjonariuszami policji, którzy mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe upominki.

(...) W grupie zawsze jest wesoło Lubimy bawić się razem w koło.

"W teatrze oraz za jego tajemniczymi drzwiami". Przedszkolaki obejrzały spektakl pt.:" Kukuryku na patyku". Po spektaklu spotkały się z aktorką, panią Beatą Orłowską, która w bardzo wesoły sposób opowiedziała dzieciom o pracy nad rolą, sposobach animacji różnych rodzajów lalek teatralnych oraz pracy nad kostiumem aktora. Przedszkolaki miały okazję zmierzyć się na scenie z wyzwaniami, które na co dzień podejmuje aktor. Był to dzień pełen wrażeń .

Tematem zajęć była Afryka jej przyroda, zwierzęta i ludzie. Zajęcia urozmaiciły piosenki i tańce z Czarnego Lądu.

Dzieci przyniosły owoce z których zrobiły sałatkę. Przedszkolaki umyły owoce i je obrały. Potem samodzielnie pokroiły, wymieszały następnie przystąpiły do konsumpcji. Dzieci delektowały się smakiem własnoręcznie przygotowanej sałatki owocowej.

My jesteśmy przedszkolaki maluszki kochane. Odbyło się tradycyjne pasowanie na przedszkolaka.

Przed Świętem Zmarłych dzieci z naszego przedszkola zapaliły znicze pod pomnikiem pamięci.

7 listopada w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt.:" Jestem bezpieczny na drodze". Organizatorem konkursu była Komenda Straży Miejskiej w Kielcach. Na konkurs wpłynęło 600 prac z kieleckich szkół i przedszkoli. Nagrodzono 200 dzieci w trzech kategoriach wiekowych : kat. I- wiek 3-4-5 lat, kat. II- wiek 6-7 lat, kat. III- wiek 8-9 lat. Wśród nagrodzonych znalazło się 24 dzieci z naszego przedszkola, które otrzymały nagrody za udział oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. W pierwszej kategorii wiekowej II miejsce zajął Tomasz Pułka , a nagrodę za III miejsce otrzymała Katarzyna Frejlich, w kategorii dzieci w wieku 6-7 lat II miejsce zdobył Bartłomiej Baran. Wszystkim dzieciom gratulujemy.

25 listopada w Sali Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbył się Festiwal Piosenki Ekologicznej pt.:" Zielono Mi". W festiwalu brały udział 22 przedszkola z Kielc i okolic. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV, które zaprezentowały krótki program artystyczny. Występ naszych przedszkolaków wywołał aplauz publiczności oraz uznanie jury, które przyznało małym wykonawcom pierwsze miejsce.

2 grudnia, w Szkole Podstawowej w Cedzynie k/Kielc odbył się Turniej Wiedzy o Przyrodzie dla Przedszkolaków pt.: " Cztery Pory Roku w Przyrodzie", organizatorem konkursu była Liga Ochrony Przyrody w Kielcach oraz Szkoła Podstawowa w Cedzynie. Nasze przedszkole reprezentowała 3- osobowa drużyna w składzie: Katarzyna Bożym, Agata Tokarska, Olivia Wyżykowska. Dziewczynki wykonywały zadania związane z tematyką dotyczącą czterech pór roku . Za dobrze wykonane zadana dzieci otrzymały nagrody rzeczowe.

5 grudnia jak co roku dzieci w naszym przedszkolu odwiedził Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Dzieci z niecierpliwością czekały na jego przyjście. Z tej okazji przygotowały piosenki i wierszyki na jego powitanie . Mikołaj z radością wysłuchał naszych przedszkolaków ,które na koniec zaprosiły go do wspólnej zabawy.

Świetną zabawę, Mikołaja i Elfy zapewniła nam "Prywatka dla małolatka" www.prywatkadlamalolatka.pl

Dnia 05.12.2014 r. dzieci z III grupy odwiedziły Kolegium Szkół Prywatnych przy ul. Karczówkowskiej 27. Uczniowie z klas pierwszych i drugich Szkoły Podstawowej przygotowali przedstawienie z okazji Mikołajek. Nasi przedszkolacy mieli okazje posłuchać piosenek w języku angielskim i francuskim oraz poznać kilka słów w języku hiszpańskim. Dużo zabawy sprawiło dzieciom rozwiązywanie zagadek o tematyce zimowej. Wielką niespodzianką dla wszystkich była możliwość ozdabiania pierniczków według własnego pomysłu. Na koniec Spotkania Mikołajkowego, każde dziecko otrzymało upominek.

12 grudnia dzieci z grupy IV odwiedziły kielecką Manufakturę Karmelu. Było dużo radości i zabawy. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak w magiczny sposób powstają karmelowe lizaki i cukierki, a potem samemu spróbować je wykonać. Na zakończenie zajęć w Manufakturze Karmelu otrzymały pamiątkowe dyplomy i zabrały do domu wykonane przez siebie lizaki.

11 grudnia 2014 r. w Osiedlowym Klubie Kultury KSM " Słoneczko" odbył się wernisaż połączony z ogłoszeniem wyników konkursu plastycznego pt.: " Podróż w kosmos". W konkursie wzięło udział 364 dzieci w wieku 4-5 lat. Głównym kryterium oceny prac była samodzielność wykonania pracy oraz inwencja twórcza dziecka. Z naszego przedszkola jury nagrodziło Ilianę Kupis, Martę Sternik, Wiktorię Nawrot, Karolinę Wcisło oraz Bartłomieja Barana. Wszystkim dzieciom gratulujemy !

" Pierwszy zwiastun zimy w przedszkolnym ogródku". Dzieci z grupy II w ramach zajęć edukacyjnych wybrały się na spacer w poszukiwaniu zwiastunów zimy. Przedszkolaki podziwiały białe gałęzie drzew oraz rysowały na oszronionym asfalcie.

W dniu 18.12.2014 dzieci z grupy III i V były z wizytą w Kolegium Szkół Prywatnych w Kielcach aby obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów klas I i II. W podziękowaniu za zaproszenie mali aktorzy zostali obdarowani cukierkami przez naszych przedszkolaków.

W dniu 19 grudnia dzieci z grupy III i V odwiedziły redakcję Echa Dnia w ramach akcji "Pluszowy Miś" i przekazały zgromadzone zabawki dla dzieci z biednych rodzin. W ramach wizyty w redakcji, dzieci zapoznały się z pracą dziennikarzy.

W dniach 21-22 stycznia dzieci z naszego przedszkola zaprosiły swoje Babcie i swoich Dziadków - z okazji ich święta- na uroczyste spotkanie. Były piosenki, wierszyki, wspólne tańce i wiele radości. Na koniec spotkania dzieci wręczyły kochanym gościom własnoręcznie wykonane prezenty.

"Cztery strony bajek- zajęcia w bibliotece". Dzieci z grupy IV po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu " Cztery strony bajek- wielokulturowa mozaika legend i opowieści organizowanych dla przedszkolaków. Tematem spotkania były " Ukraińskie ruszniki " czyli tradycyjnie wyszywane ręczniki. Przedszkolaki dowiedziały się gdzie leży Ukraina , jakie miasto jest jej stolicą, co to są ruszniki i czym bawią się ukraińskie dzieci. Dzieci obejrzały w ramach zajęć ukraińską bajkę pt.: "Pan Kotowski". Nie zabrakło również Dziadka Mroza, który na koniec spotkania przyniósł przedszkolakom prezenty .

26 stycznia 2015 roku nasze przedszkolaki z grup II, III i V przedstawiły program słowno- muzyczny dla Babć i Dziadków- podopiecznych Domu Opieki Społecznej pry ulicy Jagiellońskiej w Kielcach. Wesołe piosenki i wierszyki z ciekawym zabawnym tekstem zrobiły bardzo mile wrażenie na widzach. Były gromkie oklaski i podziękowania.

Nasze dzieci na zajęciach nie nudzą się. Chętnie rysują, śpiewają, tańczą i współzawodniczą w zajęciach sportowych. Podczas spacerów dokarmiają ptaki pomagając im przetrwać zimę.

3 lutego dzieci z grupy IV odwiedziły ZSZ nr 29 przy ul. Zimnej . Dzieci zobaczyły tam na własne oczy co ich czeka w niedalekiej przyszłości. Zwiedziły sale lekcyjne , szkolne korytarze i świetlicę. Miały też okazję przez chwilę uczestniczyć w prawdziwej lekcji.

Kolejny sukces naszych dzieci w konkursie plastycznym pt.: " Z Plastusiem przez cztery pory roku" zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 14 w Kielcach. Z wielu prac plastycznych nadesłanych z kieleckich przedszkoli jury wyróżniło i nagrodziło pracę Agaty Tokarskiej przyznając trzecią nagrodę oraz pracę Agaty Rączkiewicz przyznając wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym dziewczynkom z grupy IV.

W dniu 3.02.2015 r. dzieci z grupy I i II obejrzały przedstawienie teatralne pt.: " Sen Doroty" w wykonaniu uczniów z koła teatralnego " Bez nazwy" przy ZSO nr 6 w Kielcach. Młodzi artyści w ciekawy sposób pokazali dzieciom dlaczego należy dbać o porządek i czystość osobistą.

Kolorowe światełka, skoczna muzyka, piosenki i konkursy - oto nasz karnawałowy bal .

" Nie to złoto co się świeci". To tytuł przedstawienia zaprezentowanego w naszym przedszkolu w dniu 10. 02.2015 r. przez krakowskich aktorów Agencji Artystycznej Arkadia. Wesołe postacie zwierzęce , częste zwroty akcji, ciekawe dialogi oraz piękna scenografia wzbudziły wiele emocji i sprawiły, że dzieci obejrzały przedstawienie z wielkim zainteresowaniem.

To już kolejna wizyta naszych dzieci w szkole przy ulicy Zimnej, tym razem to przedszkolaki z grupy III i V dowiedziały się co je czeka w nowym roku szkolnym.

Z okazji Dnia Kobiet dzieci z grupy IV obejrzały w kinie " Moskwa" przedpremierową projekcję filmu pt.: " Fru". Po seansie filmowym zadowolone przedszkolaki wróciły do przedszkola gdzie czekała na nie słodka niespodzianka.

Dzieci z grupy III I V świętowały Dzień Kobiet w Multikinie i podobnie jak grupa IV obejrzały film pt.: "Fru".

W dniu 13.03.2015r. dzieci z grupy III,IV i V zwiedziły wystawę Leonarda da Vinci w Regionalnym Centrum Naukowo Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim. Dowiedziały się wiele ciekawostek z życia Leonardo da Vinci - człowieka renesansu-artysty i wynalazcy. Ta nowoczesna wystawa prezentująca interaktywne modele jego maszyn i cyfrowe rekonstrukcje obrazów zrobiła na dzieciach olbrzymie wrażenie. Mechaniczny lew i latające machiny stały się inspiracją do wykonania własnych projektów.

19.03.2015r. „ Moja rada na odpada” Po raz kolejny przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym „Moja rada na odpada”, zorganizowanym przez Komendę Straży Miejskiej w Kielcach. Na uroczysty finał konkursu , który odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury zaproszonych zostało czworo dzieci z naszego przedszkola. Kinga Kotarzewska, Amelia Kurzawa oraz Iliana Kupis w nagrodę za wykonaną pracę otrzymały drobne upominki, a nagrodę za zajęcie III miejsca otrzymała Gabriela Mincha, która również udzieliła wywiadu dla Telewizji Internetowej. Do konkursu dziewczynki przygotowały prace pod kierunkiem pań: Ewy Jorż- Mańka, Ewy Kobryn oraz Iwony Bzowskiej .

To już na pewno wiosna. Nasze przedszkolaki zdecydowanie pożegnały zimę "topiąc" przysłowiową Marzannę. Niewątpliwie niepowtarzalną atrakcją tego dnia było oglądanie przez lunetę zaćmienia Słońca, bo kolejne zaćmienie nasze dzieci obejrzą już jako dorośli ludzie. Pełni wrażeń po astronomicznych obserwacjach przedszkolaki rozegrały, jeszcze w tym dniu ,wiosenny mecz piłki nożnej.

Niewiele z naszych dzieci wiedziało o tym, że w miejscu gdzie stoi ich przedszkole było kiedyś ciepłe morze. Ale dziś podczas dwu godzinnej wizyty w Geoparku na kieleckiej Wietrzni przedszkolaki z grupy II i III poznały historię naszego regionu sprzed milionów lat. Poznały też takie nazwy jak kambr i dewon. Dowiedziały się jakie organizmy żyły w tych epokach.

W dniu 25.03. 2015r . zostaliśmy zaproszeni przez uczniów z klasy I ZSO nr 29 -absolwentów naszego przedszkola na program artystyczny o naszym regionie.

W dniu 25.03.2015 r. przedszkolaki z grupy V uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w kieleckim BWA. Po mini wykładzie dotyczącym sztuki współczesnej, dzieci w ramach warsztatów , wykonały oraz zaprezentowały pisanki wielkanocne inspirowane Kubizmem. Wycieczka do BWA była także okazja do wiosennego spaceru po parku.

1 kwietnia 2015r. odbyło się kolejne spotkanie ze Strażą Miejską w ramach zajęć edukacyjnych na temat bezpieczeństwa. Tym razem przedszkolaki usłyszały jak należy się zachowywać podczas zabaw na podwórku. W spotkaniu po raz pierwszy uczestniczyły dzieci z grupy pierwszej , które z wielkim zainteresowaniem słuchały pani ze Straży Miejskiej. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały odznakę Strażnika Bezpieczeństwa.

W dniu 18.04.2015r. zespół wokalno-taneczny z grup IV w składzie: Agata Tokarska, Lena Dąbrowska, Bruno Zapała, Iliana Kupis, Olivia Wyżykowska, Julia Matys, reprezentował nasze przedszkole w IX Miejskim Festiwalu Piosenki dla Przedszkolaków pod hasłem " Wiosna piosenką malowana". Festiwal zorganizowała I Społeczna Szkoła Podstawowa w Kielcach. Występ naszych dzieci był pełen radości i entuzjazmu, nic więc dziwnego, że spotkał się z dużym aplauzem publiczności i jury, które przyznało im nagrodę specjalną. Do festiwalu przedszkolaki przygotowały panie Iwona Bzowska i Beata Kawecka.

Dn. 15.04.2015r. dzieci z grupy III i V wzięły udział w pouczającej wycieczce pieszej mającej na celu zwiedzenie najważniejszych obiektów związanych z historią Kielc. Odwiedziły Muzeum Wsi Kieleckiej przy ul. Jana Pawła II, gdzie zwiedziły Dworek Laszczyków. Zobaczyły Bazylikę Katedralną, Muzeum Pamięci Narodowej - dawne więzienie kieleckie, Muzeum Narodowe i mieszczący się obok Ogród Włoski.

23 kwietnia 2015 roku, w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, odbyło się Wielkie Spotkanie Przyjaciół Lasu, na które została zaproszona Iliana Kupis, zdobywczyni trzeciego miejsca w konkursie rysunkowym pt.: "Bajkowy las". W spotkaniu uczestniczyły najwyższe władze uczelni oraz zaproszeni goście - przedstawiciele rządu i Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który " przemówił" do zgromadzonych z telebimu gratulując im i życząc dalszych sukcesów. Podczas potkania wręczono laureatom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Po części oficjalnej zaproszeni goście obejrzeli program artystyczny poświęcony obchodom Dnia Lasu. Były też pokazy tresury psów i inne atrakcje plenerowe. A na koniec wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty obiad.

24 kwietnia dzieci z grupy pierwszej wzięły udział w zajęciach z panią logopedą. Przedszkolaki podczas ćwiczeń świetnie się bawiły naśladując glosy różnych zwierząt .

W 24.04. 2015r. w Sali Kongresowej Kieleckiego Centrum Biznesu odbył się Międzyszkolny Festiwal Piosenki pod Hasłem " Przygoda z piosenką". W festiwalu wzięło udział siedemnastu przedstawiciel z kieleckich przedszkoli. Tematyka konkursu była dowolna. Nasze przedszkole reprezentowała grupa dzieci w składzie: Agata Tokarska- solistka oraz tancerze: Lena Dąbrowska , Bruno Zapała, Iliana Kupis, Olivia Wyżykowska, Julia Matys. Swoim występem dzieci zwróciły uwagę jury, która przyznała naszej solistce nagrodę od Kieleckiego Centrum Biznesu.

W dniu 28.04. 2015r. dziewczynki z grupy IV Lena Dąbrowska i Agata Tokarska reprezentowały nasze przedszkole w konkursie recytatorskim pt.:" Zwierzaki- Cudaki". Konkurs zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach oraz Niepubliczne Przedszkole Nasza Babcia. Konkurencja była duża. W konkursie wzięło udział 28 małych artystów. Jury oceniało opanowanie tekstu oraz jego interpretację. Lena i Agata godnie reprezentowały nasze przedszkole.

Czym skorupka za młodu ..., tym później wiedzieć będzie co zrobić z zepsutą lodówką, telewizorem i komputerem. Taką to wiedzę posiadły dzisiaj przedszkolaki z grup III i IV podczas wycieczki edukacyjnej do zakładu utylizacji " elektro-śmieci" w Piekoszowie. Dowiedziały się tam co to jest i na czym polega recykling i jakie korzyści z niego wynikają. O wycieczce również na stronie Fundacji Odzyskaj Środowisko: https://www.facebook.com/odzyskajsrodowisko

W dniu 07.05.2015r. przedszkolaki z grupy V uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach przy ul. Karczówkowskiej. Dzieci wysłuchały opowiadania pt.: „Mam przyjaciela śmieciarza”, utrwaliły wiadomości na temat recyklingu i wykonały zadanie sprawnościowe. A na koniec spotkania otrzymały zakładki do książek.

11 maja dzieci z grupy IV, podczas zajęć w LOP-ie, dowiedziały się dlaczego po zimie następuje wiosna a po lecie jesień, oraz dlaczego rok ma dwanaście miesięcy. Podczas zajęć wykonały piękne prace plastyczne, które potem zaniosły do przedszkola.

W dniu 13 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt.: " Podróże małe i duże". Na konkurs wpłynęło 411 prac z kieleckich przedszkoli i szkół podstawowych. Jury oceniało dojrzałość plastyczną młodych artystów oraz trafne zilustrowane wybranych przez nich utworów literackich. Przyznano 19 nagród i 41 wyróżnień. Wśród nagrodzonych znalazło się pięcioro dzieci z naszego przedszkola. Nagrody otrzymali Kinga Kotarzewska i Bartłomiej Baran, a wyróżnienia Katarzyna Bożym, Agata Rączkiewicz oraz Zofia Salwa. Dzieci wykonały swoje prace pod kierunkiem pań: Iwony Bzowskiej, Beaty Kaweckiej i Ewy Jorż- Mańka.

Dzień 15 maja przedszkolakom z grupy III i IV upłynął niezwykle ciekawie. Ten dzień spędziły w Sobkowie, gdzie na zaproszenie uczniów i nauczycieli z miejscowego gimnazjum i Wspólnoty Leśnej wzięły udział w zajęciach edukacyjno- ekologicznych. Dzieci sprzątały las i sadziły drzewka. Poznały także zasady działania oczyszczalni ścieków a podczas spaceru po lesie wysłuchały pogadanki o miejscowej faunie i florze. Dopełnieniem udanej wycieczki był występ gimnazjalistów na temat znaczenia wody oraz wspaniała pogoda i piękne nadnidziańskie widoki.

Realizując temat „ Znamy różne zawody” przedszkolaki z grupy I poznały zawód artysty plastyka. W dnu 18.05.2015 r. odwiedziła dzieci pani Eliza Głowacka- artysta plastyk , która opowiedziała przedszkolakom o swoim zawodzie oraz zaprezentowała ciekawe prace plastyczne wykonane różnymi technikami. Następnie zaprosiła dzieci do wykonania mozaikowych obrazków techniką kolaż. Mali artyści z wielką radością i zaangażowaniem wykonywali swoje prace, które potem umieścili w galerii prac plastycznych.

Przedszkolaki z grup II i V w dniu 20.05.2015 r. zwiedziły Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 3 przy ulicy Grunwaldzkiej. Tam dowiedziały się na czym polega praca strażaka i jakim sprzętem posługują się strażacy w akcji.

W ramach poznawania różnych zawodów oraz przełamywania strachu przed wizytą u stomatologa dzieci z grupy IV odwiedziły w dniu 20.05.2015 r. gabinet stomatologiczny pani doktor Barbary Milewskiej. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się jak należy dbać o zęby żeby były zdrowe. Na koniec spotkania dzieci obiecały, że nie będą się bały przychodzić do stomatologa, bo to nic strasznego .

Dom Kultury Zameczek zorganizował Konkurs Plastyczny pt.: „Moja Mama”. Konkurs skierowany był do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Kielc i okolic. Miał on zwrócić uwagę na szczególną rolę matek we współczesnym świecie oraz ich niezwykły trud w godzeniu obowiązku rodzinnego i zawodowego. Na konkurs wpłynęło 320 prace spełniające kryteria podane w regulaminie. Jury, po obejrzeniu wszystkich prac, nagrodziło m.in. dziewczynki z naszego przedszkola. Pierwsze miejsce przyznano Ilianie Kupis a drugie Agacie Tokarskiej, które swoje prace wykonały pod kierunkiem pań Iwony Bzowskiej i Beaty Kaweckiej.

W tym roku przedszkolaki z grupy IV zaprosiły swoje Mamy z okazji Ich Święta do Gospodarstwa Ekologicznego „ Stokrotka” w Kapkazach. Pobytowi w gospodarstwie towarzyszyły liczne atrakcje. Najpierw dzieci piekły bułeczki, potem degustowały ekologiczne produkty a następnie odbyły przejażdżkę wozem drabiniastym (ciągniętym przez traktor). Na koniec pobytu dzieci złożyły Mamom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

Przedszkolaki z grupy I, III i V zaprosiły swoje Mamy z okazji Ich święta do Gospodarstwa Agroturystycznego „ Leśne Zacisze” w Lisowie koło Kielc. Mimo kapryśnej pogody wycieczka się udała. Najpierw dzieci złożyły życzenia swoim Mamom, potem zwiedziły mini zoo, a następnie był poczęstunek i wesołe zabawy na świeżym powietrzu.

W naszym przedszkolnym ogrodzie w Dniu Dziecka było wesoło i kolorowo. Dzieci obejrzały między innymi bajkę pt.:” Krasnoludkowo”, w której aktorami byli rodzice. Potem były zawody sportowe i wspólna zabawa. Zapraszamy na film z dnia dziecka w serwisie Youtube - oglądaj

3 czerwca dzieci z grupy IV brały udział w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Warsztaty odbyły się podczas trwania wystawy rysunków i form przestrzennych autorstwa Daniela De Latour. Podczas zajęć przedszkolaki wykonały techniką kolaż swojego dobrego i złego „ stwora” a potem swoje prace plastyczne zabrały do przedszkola.

Kolejny sukces naszych przedszkolaków w konkursie piosenki zorganizowanym przez LOP w Kielcach! 9 czerwca zespół wokalno – taneczny z grupy IV, w składzie : Lena Dąbrowska, Agata Tokarska, Bruno Zapała, Iliana Kupis, Oliva Wyżykowska , Julia Matys, wystąpił na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły do piosenki pt.: „ Bal na łące”. Jury bardzo wysoko oceniło występ naszych małych artystów przyznając im pierwsze miejsce. Dzieci do występu przygotowały panie: Iwona Bzowska i Beata Kawecka.

Zobacz film na YouTube

W czerwcu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt.: „ Wiosna wokół nas”, którego organizatorem była nasza placówka. Na konkurs wpłynęły prace z wielu kieleckich przedszkoli. Nadesłane prace były wykonane różnymi technikami. Komisja konkursowa dokonała oceny prac w poszczególnych kategoriach wiekowych, biorąc pod uwagę samodzielność, pomysłowość oraz staranność wykonania pracy. Komisja konkursowa przyznała : Kategoria wiekowa 6 lat: I miejsce - Mateusz Stolarski- Przedszkole Samorządowe nr 14 Agata Rączkiewicz- Przedszkole Samorządowe nr 28 II miejsce - Nikola Baka- Przedszkole Samorządowe nr 14 Wiktoria Stefańska- Przedszkole Samorządowe nr 28 III miejsce- Maria Kuczyńska – Przedszkole Samorządowe nr 6 Lena Dąbrowska – Przedszkole Samorządowe nr 28 Kategoria wiekowa 5 lat: I miejsce - Klaudia Wincencik – Przedszkole Samorządowe nr 6 Inga Kmiecik – Przedszkole Samorządowe nr 28 II miejsce - Maja Fijałkowska – Przedszkole Samorządowe nr 10 Bartek Szwed – Przedszkole Samorządowe nr 28 III miejsce- Hania Tarłowska – Przedszkole Samorządowe nr 1 Gabrysia Papińska – Przedszkole Samorządowe nr 28 Kategoria wiekowa 4 lata : I miejsce - Martyna Paryska- Przedszkole Samorządowe nr 28 II miejsce - Tamara Matysiak- Przedszkole Samorządowe nr 28 Wiktoria Kuśpak- Przedszkole Samorządowe nr 28 III miejsce -Lila Kubicka – Przedszkole Samorządowe nr 28 Nikola Korpas- Przedszkole Samorządowe nr 28 Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Koordynatorzy konkursu : Beata Stefańczyk, Agnieszka Rokicka, Ewa Kobryn, Daria Kania.

Dziś, po raz ostatni spotkaliśmy się aby podsumować pobyt w przedszkolu a poprzez występ w programie artystycznym pokazać naszym rodzicom czego się tu nauczyliśmy. Były piosenki, wierszyki i tańce. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy a na koniec, na salę wjechał wspaniały tort, który swoim wyglądem wzbudził wielkie emocje.

17 czerwca dzieci z grupy III i V zwiedziły Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach. Obejrzały tam księgozbiory. Poznały zasady wypożyczania książek i korzystania z czytelni.

24 czerwca grupa czwarta brała udział w Festynie Edukacyjnym pod hasłem „Wielka wyprawa po skarby przyrody”. Organizatorem festynu była Liga Ochrony Przyrody w Kielcach . Wszystko było super. Dopisała pogoda a organizatorzy zadbali abyśmy ani przez chwilę nie nudzili się. Wzięliśmy udział w konkursach i quizach ekologicznych oraz w grach i zabawach ruchowych. Zwiedzaliśmy mini zoo. Dowiedzieliśmy się o roli i znaczeniu pszczół w przyrodzie a niektórzy z nas mogli przymierzyć prawdziwy strój pszczelarza. Szkoda tylko, że czas pobytu w Lisowie tak szybko minął. Powróciliśmy do przedszkola obdarowani pięknymi i cennymi nagrodami. Pewnie długo jeszcze będzie co wspominać.

„ Skończyły się figle, skończyły swawole. Żegnamy ze smutkiem kochane przedszkole” Takimi słowami pożegnały przedszkolne mury dzieci z grupy III.

Na zakończenie pobytu w przedszkolu dzieci z grupy IV miały wiele powodów do radości. Zostały bowiem zaproszone na podsumowanie konkursów plastycznych, które miały miejsce podczas obchodów Święta Kielc. Jako pierwsze, za prace w konkursie o wodzie, odebrały nagrody: Lena Dąbrowska, Iliana Kupis, Natalia Dorosz, Bartłomiej Baran i Maksymilian Sarna. Piękne i wartościowe zestawy (kuchnie z wyposażeniem dla dziewczynek i zestawy dla majsterkowiczów dla chłopców) wręczał Prezes Kieleckich Wodociągów (które były organizatorem konkursu) w asyście zaproszonych gości, na scenie ustawionej przy Placu Artystów. Chwilę później, na scenie w Parku Miejskim, czekała na dzieci kolejna niespodzianka. Tym razem były to nagrody w konkursie plastycznym pt.: „ Kielce tęczą malowane” a nagrodzone dzieci to: Iliana Kupis, Lena Dąbrowska, Katarzyna Bożym i Maksym Michalski. Dużą satysfakcję miały również panie: Iwona Bzowska i Beata Kawecka – opiekunki wyróżnionych dzieci.


<< powrót