Rok szkolny 2013/2014

Z życia Przedszkola. Zapraszamy do oglądania zdjęć z dnia codziennego z naszego Przedszkola.

30 października 2013 roku odbyło się spotkanie dzieci z lekarzem

4 listopada 2013 w naszym przedszkolu gościł teatr z Krakowa. Dzieci świetnie się bawiły co widać na załączonych zdjęciach.

6 listopada 2013 roku w naszym przedszkolu prowadzone były zajęcia edukacyjne z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

13 listopada 2013 dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu "Alibaba i czterdziestu rozbójników" w WDK.

8 listopada 2013 roku dzieci z grupy V odbyły wizytę w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 29 w Kielcach

Grupa V z wizytą w Straży Pożarnej

26 listopada 2013 dzieci były na spektaklu w Teatrze Lalki i Aktora "KUBUŚ"

W grupie przedszkolaków III miejsce zajęli Nina Żmuda i Szymon Wolny, drugie - Wiktoria Wąsowicz. Najwyżej oceniono pracę Zuzi Czyszkowskiej. O tym, jak dużo o ruchu drogowym wiedzą najmłodsi można było się przekonać podczas finału konkursu pod nazwą "Jestem bezpieczny na drodze". Wzięło w nim udział aż 600 dzieci z kieleckich szkół podstawowych i przedszkoli. Przedsięwzięcie zorganizowała komenda Straży Miejskiej w Kielcach. więcej można poczytaj tutaj: http://www.um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,9859,dzieci-bezpieczne-na-drodze.html

Grupa V w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Strażacy w Przedszkolu

28 listopada 2013 roku odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka.

W zdrowym ciele zdrowy duch ! Przedszkolaki na zajęciach sportowych

Punktualnie 6 grudnia 2013 roku nasze Przedszkole odwiedził Mikołaj w własnej osobie :)

6 grudnia dzieci uczestniczyły w przedstawieniu "dziadek do orzechów' w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca

Ozdoby wykonane przez dzieci i rodziców podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w naszym przedszkolu!

Konkurs plastyczny "Moja ulubiona dobranocka"

W świątecznym nastroju

"W Domu Samotnej Matki" - w ramach akcji "I Ty możesz zostać Swiętym Mikołajem"

20 stycznia 2014 roku w Kościele Parafialnym p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach przy ul. Urzędniczej 3 odbyły się Jasełka

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu (styczeń 2014)

W dniu 29 stycznia 2014 roku odbył się bal karnawałowy dla dzieci naszego Przedszkola.

Teatr KUBUŚ z przedstawieniem "Przygody Piotrusia Mniamucha" w Przedszkolu

Grupa V - z wizytą w ZSO nr 29 przy ul.Zimnej

Zajęcia dla studentów UJK w Kielcach

Dzień Kobiet w naszym Przedszkolu

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki "Przygoda z Piosenką”. Dzieci nie tylko znakomicie śpiewały, ale także były pięknie, pomysłowo i kolorowo ubrane.

Grupa IV z wizytą w ZSO nr 29 w Kielcach

Grupa III z wizytą w ZSO nr 29

Grupa III w Pizzerii Dominium

Grupa IV w Pizzerii Dominium

Powitanie wiosny

"MOJA POLSKA W 2050 ROKU"- konkurs plastyczny

Grupa IV z wizytą w Planetarium oraz Katedrze Ochrony i Kształtowania Środowiska UJK w Kielcach

Konkurs plastyczny "MOJA RADA NA ODPADA"

Miejski Festiwal Piosenki dla Przedszkolaków pod hasłem " Piękna nasza Polska cała"

Dzieci z grupy V brały udział w sesji nagraniowej oraz udzielały wywiadów, emisja nagranego programu przewidziana jest 26 maja ( w Dniu Matki) oraz 1 czerwca (w Dniu Dziecka). Relacja również na ich stronie em.kielce.pl

III miejsce Niny Żmudy w VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: "Uroki mojej miejscowości" Na konkurs wpłynęło 250 prac z przedszkoli z całej Polski, przyznano jedną nagrodę specjalną oraz 3 nagrody główne i 10 wyróżnień. Ponadto jury zakwalifikowało 33 prace na wystawę pokonkursową . Nagrodzeni z naszego przedszkola to Nina Żmuda III- miejsce oraz Szymon Tokarski- zakwalifikowany do wystawy pokonkursowej.

Grupa III i V na zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 1 w Kielcach

"Opowieści świętokrzyskie". Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, na konkurs wpłynęły 762 prace z całych Kielc. Komisja konkursowa nagrodziła 90 młodych artystów, wśród nagrodzonych znalazły się dzieci z naszego przedszkola. Nagrodzeni: Natalia Włosek, Dominika Pilewska, wyróżnieni: Nina Żmuda, Barbara Durnaś.

Wizyta w Sejmie RP to nagroda dla laureatów konkursu wojewódzkiego "Moja Polska 2050". Wśród nagrodzonych byli: Nina Żmuda oraz Szymon Tokarski. To oni zostali zaproszeni do Warszawy na uroczystą galę podsumowującą konkurs, połączoną ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu RP.

Dzień Mamy w gr. I

Na konkurs wpłynęły 322 prace spełniające kryteria podane w regulaminie. Po obejrzeniu wszystkich prac jury postanowiło przyznać w kategorii przedszkoli trzy nagrody oraz trzy wyróżnienia . Wśród wyróżnionych znalazła się Natalia Włosek z grupy III.

Mamy dzieci z grupy III i IV świętowały swoje święto w Muzeum Wsi w Tokarni. Piękna pogoda, uśmiech na twarzy i dobra zabawa królowały tego dnia.

W Ptasim Azylu fruwały z okazji Dnia Mamy nie tylko ptaszki ale również dzieci z grupy II wraz ze swoimi mamami.

Na Dzień Mamy dzieci wspólnie z mamy wybrały się na wspólne malowanie do BWA. Zabawa była wspaniała. Relacja również na stronie BWA http://www.bwakielce.art.pl/

Festyn zorganizowany przez ZSO nr 17 w Kielcach, naszych sąsiadów z okazji Dnia Dziecka. Zabawa była super.

Było wesoło. Na początek Rodzice zabawili się w aktorów ,potem był festiwal piosenki dla dzieci, a na koniec zawody sportowe. Wszyscy świetnie się bawili !

Grupa II i IV 3 czerwca 2014 wybrała się na do strażaków. Podczas zwiedzania nagle rozległ się alarm i dzieci mogły zobaczyć przygotowania i szybki wyjazd służb do akcji.

Dzieci z grup III, IV i V zwiedziły wystawę grafiki Jaśminy Parkity oraz brały udział w zajęciach edukacyjnych podczas których bawiły się w zakładanie swojej firmy oraz w projektowanie dla niej logo.

Wakacje tuż,tuż - zabawy w ogródku

Tym razem przedszkolaki z grupy III i IV miały okazję zaznajomić się z kulturą wietnamską. Na początku zajęć dzieci obejrzały tradycyjną bajkę wietnamską, następnie wysłuchały prezentacji na temat kuchni tego kraju a na koniec spotkania uczyły się jedzenia pałeczkami.

Podczas wycieczki przedszkolaki poznały zasady właściwego zachowania w lesie, dowiedziały się na czym polega praca leśnika i jakie zwyczaje obowiązują w leśnych kniejach.

W ramach zajęć edukacyjnych ze studentami z UJK grupa V wyruszyła w plener podziwiać piękno Kielc i okolic.

Dzieci z gr. II przyjemnie spędziły czas w bawialni " Julia". W zabawie uczestniczyły studentki UJK.

26.06.2014 r. dzieci z gr. III, IV i V na zakończenie swojego pobytu w przedszkolu przedstawiły baśniowy program artystyczny. Były piosenki, pamiątkowe upominki, podziękowania oraz łzy wzruszenia.

"Kielce tęczą malowane" . Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w czasie obchodów Święta Kielc w Muszli Koncertowej Parku Miejskiego. Autorami wyróżnionych prac byli Natalia Włosek i Mikołaj Sidło .

 


<< powrót